Den česko-polské spolupráce, Olomouc, 15. 6. 2015

V pondělí 15. června 2015 se v prostorách Přírodovědecké fakulty uskutečnil DEN ČESKO-POLSKÉ SPOLUPRÁCE.
Jednalo se o akci, která byla primárně určena studentům středních škol. Akce se zúčastnili studenti Slovanského gymnázia v Olomouci a studenti Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie.
Na akci byli rovněž přizvání i experti, kteří se zabývají problematikou přeshraniční spolupráce. Představení přeshraniční spolupráce z krajské úrovně představila Ing. Jana Olivíková z Odboru strategického rozvoje kraje, Olomouckého kraje. Pricipy, fungování a hlavní role Euroregionu Praděd studentům pak představit Ing. Zdeněk Jarmar.
V rámci workshopu rovněž došlo i aktivnímu zapojení českých a polských studentů. Studenti představili informace o městě Olomouci o Nyse,
o jejich škole a také o možnostech spolupráce.

Více na: