Vidnava - společný česko-polský workshop pro studenty středních škol

Jak úspěšně podnikat v pohraničí, jaké nápady a jaká odvětví podpořit aneb proč utíkat z regionu, který svůj potenciál má? Nad těmito otázkami se v probíhajícím školním roce společně zamýšleli čeští a polští středoškoláci z Jeseníku a Prudniku, inspirací jim byly workshopy a exkurze, kterých se zúčastnili.

Studenti za podpory svých vyučujících a pod vedením vysokoškolských studentů a pedagogů zpracovali ve smíšených česko-polských týmech pět zajímavých business plánů. Jejich finální verzi představili 7. 4. na semináři v Prudniku odborníkům – zástupcům Okresní hospodářské komory v Jeseníku, podnikatelského inkubátoru v Prudniku, starostům a dalším zainteresovaným lokálním aktérům.

Součástí semináře bylo i hlasování o nejlepší projekt, jehož autoři získali hodnotné ceny. Drobnými předměty byli nakonec odměněni všichni studenti, kteří se díky realizovaným aktivitám dozvěděli nové informace o regionu, ve kterém vyrůstají, a naučili přemýšlet v přeshraničním kontextu.

Celá akce, která byla organizována Katedrou geografie Přírodovědecké fakulty v Olomouci a polskými partnery, se setkala s úspěchem a řadou ohlasů, podle kterých by si většina z prezentovaných projektů zasloužili realizaci. Návrhy podnikatelských záměrů si můžete prohlédnout na webu Edu2work (edu2work.upol.cz).

Veškeré aktivity probíhají v rámci projektu "Spolupráce škol a veřejných institucí v česko-polském pohraničí v oblasti vzdělávání k vyšší uplatnitelnosti na trhu práce“ (CZ.3.22/2.3.00/12.03373), na kterém spolupracuje Univerzita Palackého v Olomouci s Olomouckým krajem.

Prezentace:

Cvalem přes hranice (formát *.pptx)

Ekofarma Algo (formát *.pptx)

Hradiště Vidnava (formát *.ppt)

Only Risk (formát *.pptx)

Slezia Wear (formát *.ppt)

Fotogalerie:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit


LogoCZPL
LogoUPOL PrF GIG

Projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Polská republika 2007 - 2013 "Překračujeme hranice".