Pracovní setkání „kulatý stůl“ s experty v Krnově

V rámci projektu Katedry geografie Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého a Głównego Instytutu Górniczego v Katovicích (projekt CZ.3.22/2.3.00/12.03373): Spolupráce škol a veřejných institucí v česko-polském pohraničí v oblasti vzdělávání k vyšší uplatnitelnosti na trhu práce – Edu2work) proběhly 2 „kulaté stoly“ s experty z obou stran hranice. Tyto akce svým obsahem navazovaly na zahajovací seminář ve Zlatých Horách, který se konal v září 2013.

Kulatých stolů se zúčastnilo vždy 10 – 12 lidí (expertů) z obou stran státní hranice. Dva experti z české a polské strany s projektovým týmem spolupracují trvale, byli přítomni na obou akcích a budou se účastnit i dalších aktivit.

Jednalo  se  o představitele státní správy a samosprávy, ředitele středních škol, místních akčních skupin, mikroregionů a neziskových organizací.

Obsahová náplň seminářů spočívala ve stručné prezentaci aktivit a dosavadních výsledků projektu (problematika trhu práce a jeho přeshraničních aspektů, řešení nezaměstnanosti). V další fázi byla realizována metod STEEP, pomocí které byly vyhodnocovány faktory ovlivńující regionální rozvoj a situaci na trhu práce v přeshraničním regionu.

První pracovní setkání proběhlo ve čtvrtek 20. února 2014 v prostorách městského úřadu v Nyse, druhé ve čtvrtek 13. března 2014 v prostorách městského úřadu v Krnově.

Z české strany se setkání v Krnově zúčastnili:

Lubomír Žmolík (starosta Lipová-lázně, člen krajského zastupitelstva Olomouckého kraje, předseda SMOJ) - stálý expert

Tomáš Gronkowiec (starosta obce Hošťalkovy, bývalý ředitel Úřadu práce v Krnově) - stálý expert

Tomáš Skalka (referent Organizačního oddělení, MěÚ Krnov)

Miroslav Petreček (ředitel kontaktního pracoviště Úřadu Práce v Krnově, zastupitel města Krnova)

Vladimír Schreier (ředitel Gymnázia Krnov)

Dita Círová (redaktorka Krnovských listů)

Z polské strany se zúčastnili:

Piotr Bąk (Euroregion Pradziad)

Radosław Roszkowski (Starosta Prudnicki)

Aleksander Juszczyk (místostarosta, Nysa)

Grażina Klimko (Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Prudniku)