Pracovní setkání „kulatý stůl“ s experty v Nyse

V rámci projektu Katedry geografie Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého a Głównego Instytutu Górniczego v Katovicích (projekt CZ.3.22/2.3.00/12.03373): Spolupráce škol a veřejných institucí v česko-polském pohraničí v oblasti vzdělávání k vyšší uplatnitelnosti na trhu práce – Edu2work) je realizována série pracovních schůzek „kulatých stolů“ s experty z obou stran hranic. Jedná se o aktivity, které svým obsahem navazují na zahajovací seminář ve Zlatých Horách. Jedná se o formát 5 – 6 lidí (expertů) z české a polské strany, celkem se každého setkání zúčastní 10 – 12 lidí. Dva členové z české a polské strany se těchto jednání budou účastnit pravidelně, zbytek expertů se bude měnit. Bude se jednat o představitele státní správy a samosprávy, ředitele středních škol, hospodářské komory, místních akčních skupin, mikroregionů a neziskových organizací.

Obsahová náplň seminářů bude spočívat ve stručné prezentaci aktivit a dosavadních výsledků projektu (problematika trhu práce a jeho přeshraniční aspekty, řešení nezaměstnanosti). Bude následovat moderovaná diskuze s okruhy témat doprava, turistika, trh práce, vzdělání, podnikatelské prostředí, síťování. Cílem diskuzí je sladění projektových aktivit s potřebami obcí a také vytvoření podkladových materiálů pro tvorbu strategického dokumentu.

První ze série pracovních setkání proběhla ve čtvrtek 20. 2. 2014 v prostorách městského úřadu v Nyse.

Z české strany se setkání zúčastnili:

• Lubomír Žmolík (starosta Lipová-lázně, člen krajského zastupitelstva Olomouckého kraje, předseda SMOJ)
  • Tomáš Gronkowiec (starosta obce Hošťalkovy, bývalý ředitel Úřadu práce v Krnově)
  • Jitka Hanusová (místostarostka Města Albrechtic, členka krajského zastupitelstva Olomouckého kraje)
  • Marcel Šos (vedoucí turistického informačního centra Jeseník)
  • Pavel Antony a Martina Jalamasová (manažer a ředitelka Místní akční skupiny Rozvoj Krnovska)

Z polské strany se zúčastnili:

• Jadwiga Harasymowicz (ředitelka Zespółu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 Prudnik)
  • Anna Opałka (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie)
  • Aleksander Juszczyk (místostarosta, Nysa)
  • Małgorzata Pliszka (zástupce ředitele Úřadu práce in Nysa)
  • Zygmunt Sobkiewicz (Mega Nysa Sp. z o.o.)
  • Tomasz Wójtowicz (Zespółu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 Prudnik)
  • řešitelka projektu územního rozvoje okresů Nysa, Prudnik a Głubczyce z Opole.

Druhé pracovní jednání s experty se bude konat tentokrát na české straně, ve čtvrtek 13. 3. 2013 v Krnově (Městský úřad). Bližší informace budou doplněny a včas zveřejněny.

Fotogalerie: